SZÚ

Kontaktní údaje


Státní zdravotní ústav
Šrobárova 49/48
Praha 10, 100 00
Tel.: 26708 1111
E-mail pro elektronická podání:
podatelna@szu_cz
E-mail pro elektronickou fakturaci:
fakturace@szu_cz
Běžný tvar e-mailu zaměstnanců SZÚ:
jmeno.prijmeni@szu_cz
Datová schránka: ymkj9r5
IČ: 75010330
DIČ: CZ75010330
Č. účtu: 1730101/0710
Profily zadavatele:
e-Gordion
Tendermarket
NEN
Tisková mluvčí:
Štěpánka Čechová
Tel.: 725 191 383
Home » Aktuality » Podpis memoranda odstartoval spolupráci SZÚ a...
Stáhnout článek jako PDF Vytisknout

Podpis memoranda odstartoval spolupráci SZÚ a UNICEF

Státnímu zdravotnímu ústavu se otevírá další možnost mezinárodní spolupráce na poli podpory a ochrany veřejného zdraví, zejména se zacílením na zdravý životní styl a primární prevenci nemocí infekčních i neinfekčních. „Za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR začínáme spolupracovat s fondem UNICEF, a to v rámci témat prevence, tak jak jsou definována i Světovou zdravotnickou organizací (WHO).


Za Státní zdravotní ústav tuto možnost velice vítám. Startovní program prevence myslí nejen na českou veřejnost, ale i na občany Ukrajiny a jejich děti, kteří našli v ČR azyl před válkou. Program bude veden dvojjazyčně, abychom tak pomáhali bořit informační a komunikační bariéry,“ uvedla při podpisu memoranda ředitelka SZÚ MUDr. Barbora Macková. 
Aktuálně cílíme s UNICEF na podporu informovanosti a prevence HIV/AIDS mezi českými i ukrajinskými žáky našich škol. Jde o interaktivní projekt Hrou proti AIDS, cílený na prohloubení znalostí týkajících se pohlavně přenosných infekčních nemocí. Během připravovaného programu si jednotliví účastníci, kromě zvýšení povědomí o nemoci a její prevenci,  mohou ujasnit i své vlastní postoje vůči HIV pozitivním a osobám žijícím s AIDS. Součástí projektu bude podpora praktikování bezpečnějšího sexu. O startu a průběhu projektu Vás budeme na webu SZÚ v budoucnu samozřejmě dále informovat. 

PPZ 2021

PPZ 2021

PPZ 2021

PPZ 2021

Nahoru